Malumunuz olduğu üzere üniversite hastanelerinin sektörümüze olan borçlarının Maliye Bakanlığı tarafından ödenmesine dair kanun 6 Nisan 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiş ve Kanundan faydalanmak isteyen firmaların başvuru yapması için bir ay süre verilmişti.

Çeşitli nedenlerle bu süre içinde başvuruların yetişmemiş olması dolayısıyla sürenin uzatılması talebinde bulunmuştuk. Bu çalışmalar sonucunda Meclis Genel Kurulunda kabul edilmiş olan 7143 sayılı "Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” un 14. Maddesinde 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun geçici 75 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “bir ay” ibaresi “kırk beş gün” şeklinde değiştirilmiştir.” İbaresi konulmuş ve 15 günlük daha ek süre verilmiş olup, bugünkü Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Kanundan faydalanmak isteyenler 21 Mayıs 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar üniversite hastanelerine başvurabilir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et