Sağlık alanında kullanılmakta olan ve bir hastanenin ilaç ile demirbaş eşyaları haricindeki tüm girdilerini oluşturan, teşhis ve tedavide kullanılan cihazlar ile sarf malzemelerinden oluşan “medikal cihaz ve malzeme”lerin maalesef, %85’e yakınını ithal ürünler oluşturmaktadır.

Her geçen gün pahalı ve yeni teknolojilerin kullanıma girdiği sağlık alanında, bu bağımlılığımız sürdükçe, hem her yıl milyarlarca dolarlarla ifade edilen önemli bir kaynağın yurt dışına transferi devam edecek, hem de son derece önemli bir alanda döviz kazandırıcı bir sanayinin kurulup gelişmesinde, geç kalınmış olacaktır.

Ülkemizin insan kaynaklarına olan inancımız tamdır. Ancak bireysel çabaların bu tür girişimlerde yetersiz kaldığı da bilinmektedir. Bireysel çabaların proje haline getirilerek sanayi ile buluşturulması ve ekonomik değere dönüştürülebilmesi amacıyla bu güne kadar 7 kere “Daha Çok Üretmeliyiz” temalı proje yarışmasını düzenlemiş bulunuyoruz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam