Kamu İhale Kurul Üyesi Mehmet ATASEVER editörlüğünde "Sağlık İşletmelerinde Tıbbi Laboratuvar Hizmet Alımları Yönetimi" kitabı yayımlandı.

Alanında ilk kez hazırlanan bu kitapta; Tıbbi laboratuvar hizmet alım ihalelerinin nasıl yapılacağını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini, muayene kabul işlemlerini, ödeme ve muhasebe işlemlerini detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Kitapta:

  • Hizmet alımları ile ilgili genel kavramlar, tarihsel gelişimi, mevzuatı, sınıflandırılması ve verileri,
  • Tıbbi laboratuvar hizmet alımlarının tanımı, kapsamı, sınıflandırılması, ihtiyacın tespiti ve teknik özelliklerin belirlenmesi,
  • Tıbbi laboratuvar hizmet alımları ihale işlemleri, işleyişi ve ödeme işlemleri, dikkat edilmesi gereken hususlar, sınır değer hesaplanması ve sorumluluklar,
  • Muhasebe işlemleri, kıdem tazminatı, KDV tevkifatı ve Damga vergisi uygulamaları,
  • Tıbbi laboratuvar hizmet alım harcamaları yıllar itibarıyla detaylı bir şekilde nominal ve reel rakamlarla ve kurumsal bazda ayrıştırılarak anlatılmış ve analiz edilmiştir.

Her kademedeki sağlık yöneticisi, hizmet alım ihalelerine giren istekliler ve diğer ilgililer için rehber niteliğinde olan çalışmayı 10 yıla yakın Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığını ve 1 yıla yakın Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve halen Kamu İhale Kurul üyesi olan Mehmet ATASEVER ve uzun süre hastane başhekimliği görevini yürüten ve tıbbi laboratuvar yönetimi alanında uzman olan Biyokimya Doçenti Doktor Konca Altınkaynak hazırlamıştır.

Kitaplara Nobel Kitap’tan ulaşılabilir.

https://www.nobelkitap.com/saglik-isletmelerinde-tibbi-labaratuvar-hizmet-alimlari-yonetimi-353992.html

Tel: 0(312) 418 20 61 Fax: 0(312) 418 30 20

Satın Alma:  esatis@nobelkitap.com

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam