Türkiye Tıbbi Cihaz Strateji Belgesi Çalıştayı Abant, Fenerbahçe Spor Klübü Topukyaylası Tesislerinde 26 -27 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşti. TÜMDEF ve SEİS’in organize ettiği çalıştay’da sektörde yer alan Sivil Toplum Kuruluşları ve Kümelenmeler ile üniversitelerin Teknoloji Transfer Ofisleri yer aldı. Mahmut Kiper’in moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştayın konusu Türkiye Tıbbi Cihaz Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı Taslağı (2016- 2020) idi.

Çalıştay’ın açılış Konuşmalarında TÜMDEF Başkanı Kemal YAZ, Sektörün birlikte hareket etmesinin önemine değindi ve Çalıştay’a katılan STK’ların ortak davranış geliştirmeleri gerekliliğini ifade etti. SEİS Başkanı Metin DEMİR, açılış konuşmasında, Sektörümüzün hedeflediği 5 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmasını, sektörün ortak hareketi ve güç birliği ile gerçekleştirilebileceği, ülke hedefi olan 500 milyar dolar ihracata erişmenin mümkün olduğunu belirtti.

Açılış Konuşmalarından sonra SEİS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mete Özgürbüz Strateji Belgesi taslağında geçen eylemlerin son durumları hakkında kapsamlı bir bilgi verdi ve daha sonra katılımcılar 6 hedef altında toplanan 30 eylem arasında önceliklendirme yaparak Cumartesi günü öncelikle tartışılacak başlıkları belirlediler. 27 Şubat Cumartesi günü ise katılımcılar, yuvarlak masalara ayrılarak her eylem için faaliyetler geliştirdiler. Her masanın çalışmasını sunması ve diğer masaların katkılarını alması ile sonlanan çalıştayın tüm STK’ların gönüllülük esasına göre yer alacağı çalışma grupları ile devam etmesi planlanıyor.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam