Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi Düzenlenecek  Mallar Konusunda Kanun Değişikliği

  1. Ana Sayfa
  2. Duyuru & Etkinlikler
  3. Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi Düzenlenecek  Mallar Konusunda Kanun Değişikliği

16/02/2016 tarihli ve 6676 sayılı Kanun ile teknolojik ürün deneyim belgesinin düzenlemesine ilişkin değişiklikler yapılmıştır. Yapılan düzenlemenin belge düzenlenecek ürün sayısını artırdığı görülmektedir.

Yapılan değişiklikler iki başlık altında toplanabilir:

  • Yeni düzenleme ile teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların ürünleri içinde  gerekli koşulları sağlamaları durumunda teknolojik ürün deneyim belgesi düzenlenebilecektir.
  • Özkaynaklarla geliştirilmiş ve değerlendirilmesi için gerekli usulleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca belirlenen ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından Ar-Ge projesi neticesinde ortaya çıktığı belgelendirilen ürünler içinde diğer gerekli koşulları sağlamaları durumunda teknolojik ürün deneyim belgesi düzenlenebilecektir.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi notu Sendikamız tarafından kısa bir süre sonra hazırlanıp, üyelerimizin bilgisine sunulacaktır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et