Sosyal Güvenlik Kurumu 18.02.2014 tarihli Resmi Gazetede Sağlık Uygulama Tebliğinde değişiklik yapılmasına dair bir tebliğ yayımlamıştır.

Bu tebliğde ;daha önce yatarak tedavilerde kullanılan tıbbi malzemeler fiyatları ile birlikte listelenmiş ve MEDULA hastane uygulamasına serbest kodsuz malzeme niteliği ile girilmesi uygulaması kaldırılmıştı. Sektör temsilcisi olarak Kurum yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucu Sağlık Bakanlığı hastaneler ile Kamu Üniversite Hastanelerinin daha önce yaptığı ihalelerle satın aldığı ve sözleşmesi yapılmış olan “Birden Fazla Branşta Kullanılan Tıbbi Malzemeler (EK-3/A)” kapsamında değerlendirilecek ürünlerin için 1 Nisan 2015’e kadar serbest kodsuz olarak MEDULA hastane uygulamasına girilmesine olanak verecek bir geçiş süreci tanımlanmıştı.

Bu kez SGK bahse konu sağlık hizmet sunucularının, tıbbi malzeme tedarikçilerinin ve özellikle hasta mağduriyetlerinin yaşanmasının engellenmesi için tanınan geçiş süresini 1 Temmuz 2015’e kadar uzatmıştır.

İlgilenen üyelerimizin bilgisine sunarız,

Saygılarımızla.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et