Türk tarihinin en alçak ihanet girişimlerinden birine sahne olan 15 Temmuz 2016 gecesinin üzerinden bir yıl geçti. Anayasaya dayanan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik 15 Temmuz 2016 silahlı darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmişti.

FETÖ tarafından organize edildiği anlaşılan bu darbe teşebbüsü, iç ve dış işbirlikçileriyle ne kadar önemli bir tehlike atlattığımızı açıkça ortaya koymuştur.

15 Temmuz’un yıldönümünde ülke olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmenin oldukça önemli olduğunu, küçük farklılıkları mesele yapmadan temel konularda birliğimizi muhafaza etmemiz gerektiğini vurguluyor ve 15 Temmuz 2016 gecesini öfke ve ibretle hatırlıyoruz.

Devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna tekrar beyan ediyor ve Yüce Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize de sağlık diliyoruz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam