EKAP Kayıtları Ve İş Bitirme Belgesi Düzenlenmesinden Ücret Alınmadığına İlişkin KIK Duyurusu

  1. Ana Sayfa
  2. Duyuru & Etkinlikler
  3. Ekap Kayıtları Ve İş Bitirme Belgesi Düzenlenmesinden Ücret Alınmadığına İlişkin Kik Duyurusu

Kamu İhale Kurumu tarafından EKAP üyeliği ve diğer işlemlerde ücret istenip istenmediği konusunda  bir duyuru yayımlanmıştır. EKAP üzerinden gerçekleştirilen işlemlerden ücret talep edildiğine ilişkin şikâyet ve başvuruların Kuruma  yapıldığı ifade edildikten sonra duyuruda şu hususlar yer almıştır:

  • Kamu İhale Kurumunca EKAP’a kayıt olmak için idareler ve gerçek/tüzel kişilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
  • İhale arama, yayınlanmış Kamu İhale Kurulu kararlarını görüntüleme, Kamu İhale Bültenine erişim gibi işlemler EKAP üzerinden herhangi bir ücret ödenmeksizin gerçekleştirilebilmektedir.
  • Kurumun resmi internet sitesi “ihale.gov.tr” ve EKAP’ın resmi internet sitesi “ekap.kik.gov.tr”de ücretsiz olarak sunulan hizmetler için, EKAP ismi kullanılarak oluşturulmuş özel internet sitelerinde talep edilen üyelik vb. ücretlerin Kurum ile ilgisi bulunmamaktadır.
  • Kamu ihale mevzuatında EKAP üzerinden idarelerce gerçekleştirilebilen işlemler için (iş deneyim belgesi kayıt vs.) gerçek/tüzel kişilerden ücret talep edilebileceğine ilişkin bir düzenleme de bulunmamaktadır.

Sendikamız  üyesi olan firmaların yukarıdaki hususlarda bilgi sahibi olması önem taşımaktadır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et