Medikal Meclisi Başkan Oybirliğiyle Levent Mete Özgürbüz (TOBB)

  1. Ana Sayfa
  2. Basinda Biz
  3. Medikal Meclisi Başkan Oybirliğiyle Levent Mete Özgürbüz (Tobb)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Medikal Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün güncel konularını istişare etmek üzere Ankara’da bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran yaptığı açılış konuşmasında, “TOBB bünyesindeki tüm toplantılar iptal edildiği halde yaşanan olağanüstü sağlık gündemi de dikkate alınarak sektörün ivedi toplantı yapması sağlanmıştır” dedi.

Oran, meclislerin TOBB kanununun 57. Maddesi uyarınca kurulduğunu ve kamu-özel sektör-sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal zeminde bir araya getiren bir platform olduğunu dile getirdi. Öztürk Oran, meclislerin amacının sektörel bazda karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek, bu çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi için uğraşmak ve nihai aşamada sektörlerin gelişimine katkı sağlamak olduğunu vurguladı.

Sektörün gelişmesine ışık tutacak konuların meclis tarafından belirlendiğine dikkat çeken Oran bu minvalde Türkiye Medikal Meclisi’nin yaptığı çalışmaları ve faaliyetleri aktardı.

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçimi sonucunda, Meclis Başkanlığına Bmt Calsis Sağlık Teknolojileri San.Tic.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Levent Mete Özgürbüz oybirliğiyle, Order(Ortopedi ve Omurga Cerrahisi Tıbii Malzeme İmalatçıları, İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği) Başkanı Erkin Delikanlı oy çokluğu ile seçildi.

Kaynak: https://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=9582&lst=Haberler

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et