Askıda Stetoskop Kampanyasına SEİS ve TÜMDEF Desteği (Medikritik)

  1. Ana Sayfa
  2. Basinda Biz
  3. Askıda Stetoskop Kampanyasına Seis Ve Tümdef Desteği (Medikritik)

Tıp fakültesi öğrencilerinin fiyatı 800 lirayı aşan stetoskopu yüksek fiyatından dolayı alamadıklarını sosyal medyada paylaşmalarının ardından, "Medikritik.com" ailesi, hekimleri, tıp fakültesi öğrencileriyle mesleki dayanışmaya ve bireysel olarak stetoskop bağışlamaya çağırdı. Bu çağrıyla büyüyen "Askıda Stetoskop" kampanyasına tıbbi cihaz endüstrisinden SEİS ve TÜMDEF de 120 stetoskop bağışıyla katıldı.

Hekimlerin kalp ve akciğer gibi vücudun iç organlarını dinlemek için kullandığı stetoskop fiyatlarının yükselmesiyle her tıp fakültesi öğrencisinin ikinci sınıftan itibaren kullanması gereken stetoskopu, öğrencilerin alamadığını belirtmesi Sağlık Endüstrileri Platformu'nu harekete geçirdi.

TOBB Medikal Meclis Başkan Yardımcısı Erkin Delikanlı, tıbbi cihaz endüstrisinden paydaşlarını stetoskop bağışı yapmaya çağırdı. SEİS Başkanı Metin Demir, Twitter hesabından kampanyaya sendika olarak destek vereceklerini belirtirken, TÜMDEF Başkanı Kemal Yaz da federasyonun kampanya katılarak bağışçı olacağını kaydetti.

Askıda Stetoskop kampanyası, ihtiyacı olan öğrencilerle stetoskop bağışlayacak kişiler arasında köprü görevi yaparak dayanışmayı ve paylaşımı artırmayı hedefliyor.

“#StetoskopsuzTıbbiyeliOlmaz” ve “#AskıdaStetoskop” etiketleriyle büyüyen bu kampanyanın nesiller arası bir geleneğe dönüştürülmesini destekleyen SEİS ve TÜMDEF, stetoskop hediye ettiği tıbbiyelilere, mezun olunca da kampanyaya bağışcı olarak katılmalarını arzu ettiklerini belirten küçük bir not iletiyor ve "şifa olsun" dileğinde bulunuyor.

Kaynak: http://www.medikritik.com/haberler/askida-stetoskop-kampanyasina-seis-ve-tumdef-destegi

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et